سلام دوستان 

امیدوارم حالتون خوب باشه و پاییز قشنگیو در حال سپری کردن باشید ، امروز یک سری اط داشبورد های آماده رو خدمتتون ارائه میکنیم 

داشبورد و گیجها به عنوان ابزارهای تصمیم ساز بوده که در اختیار مدیران بالایی قرار گرفته تا به آنها در تصمیم گیریها‌ کمک نمایند.در هنگام رانندگی، هر روز به داشبوردماشین نگاه میکنیم، در این قسمت لیستی از مهمترین اطلاعات مربوط به ماشین و تاثیر گذار بر روی ادامه مسیر مشاهده میشود، در سازمان هم داشبوردها به همین معنی است و با استفاده از آنها لیستی از مهمترین شاخصهای سازمان رصد می‌شود و بر اساس آنها میزان دستیابی به اهداف مشخص می‌گردد.

بررسی وضعیت فعلی و تعیین شاخصهای کلیدی ( که به آنها KPI) گفته میشود، کار دشواری است و نیاز به تخصص فراوان دارد، ولی بعد از تعریف این شاخصها، به منظور رصد نمودن آنها ابزارهای متعددی وجود دارد که از جمله‌آنها میتوان به ننرم افزار اکسل اشاره نمود که با توجه به سادگی آن در عین حال توانایی بالا در نمایش اطلاعات برای گزارش گیری  و ساخت داشبورد بسیار مناسب است.

 در این پست مجموعه ۱۰ مورد از بهترین و خلاقانه ترین داشبورد های ساخته شده در اکسل آورده شده است. (با کلیک کردن بر تصویر هر یک از داشبوردها میتوانید آن را دانلود کنید).

فایل داشبورد
داشبورد منابع انسانیداشبورد عملکردی۸۴۵۶۷۹kpi-1