انتقال نقشه از گوگل ارث به نرم افزار اتوکد

گوگل ارث به اعتقاد دوست و دشمنان آن یکی از برتری های شرکت گوگل است.سوای از مسائل اخلاقی در برنامه های جامع گوگل ارث پاره ای از کاربردهای آن در علوم مختلف از جمله در نقشه برداری از مکان های صعب العبور، مشاهده ی محیط های مختلف از بالا وغیره طرفداران گوگل ارث را روز به روز فزونی می بخشد.در این پست سعی خواهیم کرد انتقال نقشه از گوگل ارث را به اتوکد مورد بررسی قراردهیم.ضمنا سعی خواهیم کرد از مباحث تخصصی مرتبط صرف نظر کینم.

ناحیه ای از کره ی زمین را که قصد دارید نقشه ای از آن را در کد داشته باشید انتخاب کرده ،بگذارید کاملا لود شود.

روی منوی   add polygonکلیک کنید.

در کادر محاوره ای باز شده با عنوان Google Earth-New Polygon در مقابل Name نام دلخواهی برای پلی گون ایجاد شده انتخاب نمایید.

دور محل مورد نظر پلی گون را ایجاد نمایید.

http://vcad.ir/wp-content/uploads/2016/11/tutorials_annotate11.jpg

روی ok  کلیک کنید.

در سمت چپ صفحه گوگل ارث(slide bar) پلی گون انتخابی ظاهر خواهد شد.روی آن کلیک راست نموده و روی (save as place) کلیک چپ کنیدو بافرمت kml ذخیره نمایید.چنانچه با فرمت kmz ذخیره کنید جهت استفاده بعدی مجبورید فایلتان را با ابزارهایی مانند winrar از حالت فشردگی خارج سازید.

فایلی از صفحه گوگل را که با فرمت kml ذخیره نموده اید را با نرم افزارهایی از قبیل gps utility با فرمت dxf ذخیره نموده حالا می توانید در محیط cad آن را باز نموده کارهای تخصصی لازم را روی آن اعمال نمایید.

 

Image result

کلمات کلیدی:

گوگل ارث به اتوکد – زیر ذره بین